Tyle światła w mieszkaniu

Dzięki odpowiedniemu oświetleniu jesteśmy w stanie ożywić każde wnętrze. W jasnych pomieszczeniach mamy lepsze samopoczucie, więcej energii do pracy, ale też w takich o wiele lepiej odpoczywamy. W mieszkaniu stawiamy więc na praktyczne oświetlenie dostosowane do roli, jaką pełni dane pomieszczenie.

Jakie oświetlenie w salonie?

Urządzając praktyczny, a zarazem wygodny salon, musimy pamiętać o tym, aby znalazło się w nim kilka rodzajów oświetlenia. Przyda się więc zarówno mocne oświetlenie sufitowe, stojąca lampa, jak również funkcjonalne oświetlenie podłogowe.

Jakie oświetlenie w kuchni?

Kuchnia to bez wątpienia pomieszczenie do pracy, dlatego tu również przyda się kilka źródeł światła. Nad blatem konieczne będzie specjalne oświetlenie; reszta punktów świetlnych powinna być rozmieszczona tak, aby najlepiej wpisywała się w nasze potrzeby. Jeżeli w kuchni mieści się również jadalnia, należy zadbać o odpowiedni rodzaj światła nad stołem, na przykład w postaci wiszącej lampy lub kilku mniejszych.

Jaki rodzaj oświetlenia w łazience, a jaki w sypialni?

Łazienka podobnie jak kuchnia wymaga kilku źródeł oświetlenia. W przypadku tego pomieszczenia należy pamiętać o jednej rzeczy, a mianowicie, aby stawiać na naturalne światło. Najlepsze w tym celu nadają się lampy LED. Do sypialni polecamy dyskretne oświetlenie podłogowe, lampki nocne, kinkiety lub wpisujące się w daną aranżację lampy podłogowe. Sypialnia musi być przytulnym pomieszczeniem. Oświetlenie odgrywa w tym wnętrzu szczególną rolę, dlatego warto zatrzymać się przy jego wyborze nieco dłużej.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *