Ekspresowo zaaranżowany styl prowansalski

Czy wiesz, że większość wnętrzarskich stylizacji jesteś w stanie wprowadzić do domu za pomocą kilku prostych kroków? Poza tym nie są to drogie triki. Jeśli masz chęć na styl prowansalski, skorzystaj z naszych sprawdzonych porad.

Po pierwsze wykorzystaj magię pastelowych kolorów

Lawendowy prowansalski styl to przede wszystkim pastelowe barwy: róż, błękit, fiolet, zieleń oraz żółć. Wykorzystaj ich czar i postaw właśnie na taki kolor ścian, ale też na dodatki typu zasłony, narzuty czy dywany – zdecyduj się w trosce o szybką Prowansję w swoim domu. Jeśli dysponujesz czasem, możesz przemalować meble i skorzystać ze specjalnych technik postarzających drewno. Oczekiwany efekt murowany.

Za muślinową zasłonką

Właśnie za nią będzie krył się Twój magiczny świat – nowy dom w stylu prowansalskim. W aranżacji wykorzystaj dekoracyjne tkaniny, kolorowe narzuty oraz haftowane obrusy, które będziesz wykorzystywać na co dzień, jak również wtedy, gdy będziesz przyjmować gości. Suszone kwiaty i lawenda to podstawa. Twój dom od momentu powzięcia decyzji koniecznie musi nią pachnieć.

Staroci czar

Pamiętaj, że styl prowansalski to styl hołdujący tradycji i naturalności. Nie chowaj więc starych ozdób i bibelotów do szafy. Eksponuj je, ponieważ to właśnie one stanowią dopełnienie wszelkich Twoich wcześniejszych starań. Stary sprzęt od cioci czy babci, czyli żelazko z tuszą, radio – to świetny pomysł. Nie zapominaj o praktycznych dodatkach-starociach, jak wiklinowe tace, bańki na mleko itp. Życzymy udanego eksperymentowania.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *